Skip to main content

Артистизм збагачує світ

1984 року декілька талановитих випускників Школи виконавчого мистецтва «Маленькі ангели», що нині має назву Середня і вища школа мистецтв Санхва, повернулися після навчання в таких закладах, як Академія принцеси Ґрейс у Монако та Королівської балетної школи в Об’єднаному Королівстві. Визнаючи їхній великий потенціал, ми створили професійну балетну трупу — «Юніверсал-балет», щоби дати можливість цій талановитій молоді не лише продемонструвати свої здібності, а й надихнути публіку та вплинути на нашу країну.

Тоді мій чоловік так описав внутрішню цінність балету: «Коли балерина стоїть на кінчиках пальців з піднятою до Небес головою, її статура відтворює благоговіння перед Богом. Це є виявом палкої туги. Балетні танцюристи своїм прекрасним тілом, яким їх наділив Бог, висловлюють свою любов до Нього. Це найвища форма мистецтва».


Сцена з «Лебединого озера» у виконанні «Юніверсал-балет».jpg
Сцена з «Лебединого озера» у виконанні «Юніверсал-балет» у Північній Америці та Європі


Художньою директоркою трупи стала Адрієнна Деллас. Однією із засновників трупи була Мун Хон Сук, моя невістка, випускниця школи «Маленьких ангелів», яка вивчала балет в Академії принцеси Ґрейс та була примою-балериною Вашингтонської балетної компанії. Влітку 1984 року «Юніверсал-балет» дав свій перший концерт «Попелюшка» в Центрі виконавчого мистецтва «Маленькі ангели» у Сеулі.

На ту пору Корейський національний балет був єдиною балетною трупою в Кореї. Він виступав тільки всередині країни, через це Корея перебувала на околиці балетного світу. Завдяки «Юніверсал-балет» країна вийшла на світову сцену. Трупа побувала в 21 країні і показала близько 100 різних вистав під час 1800 виступів. У такий спосіб вона відображала свій девіз: «Небесне мистецтво створює світ краси». Серед багатьох відзнак трупа отримала нагороду «За культуру і мистецтво Республіки Корея».

До початку 2000-х років «Юніверсал-балет» представляв школу класичного російського балету. Пізніше трупа розширила свій репертуар, поповнивши його виставами європейського романтичного і сучасного балетів. Зараз вона ставить як корейські, так і вистави інших країн, а також творить власний інноваційний і оригінальний стиль. «Юніверсал-балет» був першою корейською компанією і другою в Азії, яка виконала шедевр Джона Кранко — драматичний балет «Онєгін». Ба більше, це була перша корейська трупа, яка поставила шедевр із репертуару Королівського балету Великобританії — «Ромео і Джульєтту» сера Кеннета Макміллана.

Також трупа створила унікальну виставу на основі корейських національних казок і традицій. Найвідомішу з цих робіт — «Шім Чон» — було створено 1986 року. Це історія про дитячу шанобливу любов. Виставу було поставлено 200 разів у 10 країнах, і вона не залишила байдужими душі людей усього світу. У межах світового турне 2012 року трупу було запрошено продемонструвати красу корейського балету у світових балетних центрах — Москві і Парижі. Публіка дуже тепло зустріла оригінальний балет «Чун Хян», в основу якого покладено давню легенду про чисту любов, і адаптований для дітей мюзикл «Шім Чон».

Багато років тому, коли Кореї не було чого показати на глобальному культурному рівні, «Юніверсал-балет» з’явився, немов одинокий журавель. Подорожуючи всіма континентами і долаючи чимало труднощів, трупа показала всім людям високий стандарт корейського мистецтва. Колектив продовжить свій рух уперед, керуючись Божою любов’ю.