Skip to main content

Енергія та оптимізм Європи

Мені надзвичайно подобається маленька європейська країна Албанія. За часів холодної війни Албанія була однією з найбідніших країн світу. Однак протягом останніх 20 років албанці зробили великі кроки, спрямовані на розвиток своєї країни. Їхня енергія та оптимізм нагадує мені наш корейський народ.

2005 року президент Альфред Мойсю привітав мого чоловіка й мене на державному рівні під час нашого світового інавгураційного турне Федерації всесвітнього миру. Він був першим діючим главою країни, хто це зробив. Пригадую, що сказала йому: «Якщо ви надасте нам 2000 молодих людей, яким ми дамо освіту, ми зможемо допомогти вам змінити цю країну».

Цей виклик було виконано в жовтні 2019 року в межах Південно-східного європейського саміту за мир. Зокрема, в Тирані було проведено фестиваль молоді і студентів за мир, який зібрав 3000 енергійних школярів та студентів. Після фестивалю стартувала подія «Балканські дороги миру».

Перед тим колишній президент Мойсю, 90-річний жвавий чоловік, та міністр Еліза Спіропалі запросили мене від імені уряду звернутися до албанців під час саміту. На сцені до нас приєдналися президент Косова Хашим Тачі і президент Північної Македонії Стево Пендаровські. Подію транслювали наживо по національному телебаченню.

Південно-східний європейський саміт за мир 2019.jpg
26 жовтня 2019 року: Південно-східний європейський саміт за мир 2019, Парламентський палац, Тирана, Албанія

Я заохочувала албанців: «Вам не варто розчаровуватися через те, що ви не змогли приєднатися до Європейського Союзу. Позаяк ви перші, то вам необхідно попіклуватися про Європу, яка остання… Бог буде з вами, куди б ви не ішли. З цього погляду, якщо Албанія зможе подолати увесь біль минулого, за який ви так тримаєтеся, і народитися знову як Небесна Албанія, що служить Богу, об’єднання Європи не буде проблемою».

Наступного дня я провела церемонію Благословення для 1 200 пар, які представляли 12 000 пар з усієї Албанії, які отримали благословення у 2018 і 2019 роках. Албанія — поміркована мусульманська країна, і, на щастя, вона є домом різних релігійних традицій, які співіснують у гармонії. Отець Едмонд Брахімай, голова світового ордену Бекташі, разом з імамом і священниками благословили всіх спільною молитвою.

 Моніка Кримаді, дружина президента Албанії Іліра Мети, у своїй вітальній промові сказала, що це була найкрасивіша подія, яка коли-небудь відбувалася у стінах Парламентського палацу. Того дня я проголосила, що ця країна насправді стала Небесною Албанією. Заглядаючи в майбутнє, я бачу, що Албанія стає величною нацією завдяки її життю заради інших країн.