Skip to main content

Любити Бога, любити людей, любити країну

Народившись в останні роки японської окупації Кореї, я зростала в середовищі, де панувало гноблення. Після здобуття нашою країною незалежності утиски продовжилися з боку комуністичного режиму. Проте моя сім’я непохитно служила Богу. У пошуках свободи, ризикуючи своїми життями, ми вирушили до Південної Кореї. Коли спалахнула Корейська війна, я стала біженкою і переходила з однієї школи в іншу — зі Сеула в Тегу, Чеджу, Чунчон і назад у Сеул. Так я насправді навчилася шанувати освіту.

Попри повоєнний хаос, я закінчила середню школу для дівчат Сонджон у Сеулі. Я не можу забути ту школу, свою альма-матер і колиску мого життя. Адже школа, яку ви відвідуєте в підлітковому віці, суттєво впливає на ваше майбутнє. Коли я навідалася до цієї школи 30 років по тому, її назву змінили на Сонджон, та дехто з моїх учителів ще працював там. Вони згадали мене і, звісно, я не забула їх. Ми були раді зустрічі і довго розмовляли про ті важкі минулі часи.

Початкова школа Кьонбок.jpg
Початкова школа Кьонбок, Сеул


Середня і старша школа Сонджон.jpg
Середня і старша школа Сонджон та старша школа міжнародного туризму Сонджон, Сеул

Нині ця школа входить до нашого навчального фонду «Санхак». Завдяки нашій філософії вона стала зразковим навчальним закладом. До нього входить іще три спеціалізовані школи. Зокрема, початкова школа Кьонбок з її поважною історією та традиціями, яку було започатковано 1965 року. Середня і старша школа Сонджон виховує компетентну молодь і на додаток до прекрасних академічних знань формує душі учнів. У цих школах багато студентів з інших країн, які живуть і навчаються разом, аби в майбутньому стати світовими лідерами. Інший заклад — старша школа міжнародного туризму Сонджон — готує лідерів для готельно-ресторанної індустрії. Щороку, в національний День учителя, ми запрошуємо сюди вчителів, які переїхали з Північної Кореї, аби вони взяли участь у наших святкових урочистостях, які ми готуємо до дня, коли дві Кореї возз’єднаються.

Першою школою, яку ми заснували самостійно 1974 року, стала Школа виконавчого мистецтва «Маленькі ангели». Я вже розповідала, що ми з чоловіком подолали багато труднощів, аби заснувати та профінансувати «Маленьких ангелів Кореї», яких ми створили 1962 року, щоби представити світові прекрасну культурну традицію нашої країни. Їхній тренувальний майданчик у занедбаному складі 1974 року переріс у Школу виконавчого мистецтва «Маленькі ангели», а нині це середня і старша школа мистецтв Сонхва. Ці заклади виховали всесвітньо відомих співаків і балерин. Коли виходити зі школи через головні ворота, можна помітити табличку, на якій вигравірувано напис: «Брама у світ».

Середня і старша школа мистецтв Сонхва.jpg
Середня і старша школа мистецтв Сонхва, Сеул

Міжнародна середня і старша школа Чоншім.jpg
Міжнародна середня і старша школа Чоншім, Капьон-ґун, Корея

Міжнародна академія Чоншім, що виходить на озеро Чонпьон, — ще одна міжнародна школа середніх і старших класів. Ми вклали багато часу та зусиль у побудову цієї підготовчої школи міжнародного класу для світових лідерів. Уже з першого випускного класу 2009 року випускники вступали до провідних університетів, включно з найкращими закладами вищої освіти Кореї, університетами Ліги плюща в США та престижними університетами Японії. Наближається день, коли випускники Чоншім відіграватимуть провідну роль на світовій арені. А коли цей день настане, Корея засяє як лідер освітньої галузі.

Наша мережа охоплює й інші навчальні заклади: від дитячих садків до аспірантур у Кореї та на всіх шести континентах. У США середні школи є в штатах Меріленд, Коннектикут та Каліфорнія; школа старших класів — у Коннектикуті; духовна семінарія — в Нью-Йорку і університет, який навчає східній медицині, — в Лас-Вегасі, що в штаті Невада. В Азії та Африці, зокрема і в Непалі, М’янмі, Мозамбіку та Руанді, ми створили навчальні заклади, які потрібні громадам, включно з професійними технічними училищами. Усі наші школи надихають учнів присвятити себе турботі про наш світ відповідно до основоположної філософії — любити Бога, любити людей, любити країну.

Ми повинні покращувати якість освіти. Зрілі особистості не з’являються самі по собі, не стають ними і через одержимість оцінками. Ми повинні направляти молодих людей на здобуття знань та мудрості на основі фізичної підготовки і виховання гарного характеру. Ми маємо розуміти, що Бог є первісною істотою любові й істини і первозданим образом, тому маємо жити, слідуючи Його волі. З цією метою, починаючи з роботи в нашому Міжнародному фонді освіти в Росії, я керувала розробкою і розповсюдженням підручників з виховання особистості, які допомагають ростити морально здорових підлітків та молодих людей у всьому світі. Любити людей означає практикувати «життя заради інших» і розвивати дух гармонії та суспільного служіння. Любити свою країну означає розвивати ті таланти, які подарував нам Бог, любити свою Батьківщину і будувати Боже Царство. Ми всі відповідальні за те, аби виховати наступне покоління справді добрих талановитих чоловіків і жінок.