Skip to main content

Світлий континент

Відвідавши Африку, ви побачите там багато червоних і жовтих відтінків. Деякі її ділянки вкриті плодородним червоним ґрунтом, інші — піском жовтого кольору. Мені розповідали, що в перекладі з різних мов Африка означає «матір» та «сонячне світло».

На жаль, чимало африканців досі страждають, бо не мають змоги отримати товари першої необхідності. Європейські колонізатори використовували багатства Африки, однак не робили ефективних капіталовкладень задля її розвитку. Навіть ті, хто глибоко вірив у Бога, поневолювали та заковували в кайдани своїх побратимів, вважаючи, що вони не мають душі. Тільки окремі з них простягали їм руку допомоги або сприяли розвитку їхнього способу життя. Одиниці приносили їм слово про любов Христа та надію на спасіння.

Із 1970-х років — коли я вперше ступила на африканську землю — і дотепер мій шімджон сповнений глибокого горя. Протягом років ми з чоловіком посилали місіонерів до Африки. Замість того, щоб вкладати в будівництво наших церков, ці місіонери допомагали місцевому населенню будувати школи, відкривати лікарні та зводити фабрики. Їхні сміливі зусилля були скромним внеском у покращення життя інших. Однак їхні альтруїстичні починання не давали відповідей на запитання, які поставали в душах людей. Африканці приходили до місіонерів і пасторів Церкви об’єднання й запитували:

— Чому ми маємо жити в злиднях?
— Коли Істинні Батьки приїдуть побачити нас?
— Істинні Батьки насправді люблять нас?
— Що думають Істинні Батьки про Африку?

Коли ці щирі слова, перетнувши океан, долетіли до моїх вух, я почула цей заклик і, відгукнувшись на нього, вирушила до Африки. Попри мої зусилля, було дуже важко зустрітися і поговорити з кожним, кого я хотіла побачити, і розв’язати безліч складних ситуацій, в яких опинилися кожна країна або рід. Усі труднощі в Африці виникають через різноманіття вірувань, народів і мов на континенті. Франкомовна, англомовна, ісламська й католицька Африки, а також багато інших чинників нашаровуються в історії конфліктів між родами. Я молилася: «Що я маю зробити, щоб зцілити рани цього континенту і принести гармонію та єдність у їхні душі?». Десятиліття по тому ми заклали основу, яка дозволила зібрати керівників державного і приватного секторів декількох країн, включно з головами й релігійними лідерами, з метою обговорення взаємозалежності, спільного процвітання та загальних цінностей.

 Я не можу забути 18 січня 2018 року — день, коли ми провели інавгурацію Африканського саміту 2018 у Міжнародному центрі конференцій «Абдоу Дюф» у Дакарі (Сенегал). Тема і наші сподівання були амбіційними: «Побудова Небесної Африки шляхом взаємозалежності, спільного процвітання та загальних цінностей». У саміті взяли участь Його Світлість Президент Республіки Сенегал Макі Салл, дехто з колишніх очільників країн і прем’єр-міністрів, а також нинішніх міністрів, парламентарів, релігійних лідерів і відомих людей із різних сфер суспільства. Від Алжиру на півночі материка до Південної Африки, що на півдні, зібралося 1200 представників із 55 країн. Федерація всесвітнього миру провела найбільший саміт за всю історію Африки.

Істинна Мати разом із колишнім президентом Джонатаном Гудлаком.jpg
7 червня 2019 року: Істинна Мати разом із колишнім президентом Джонатаном Гудлаком Нігерії та доктором Томасом Волшем на Африканському саміті

Тоді як корейці вдома боролися з морозним вітром і сильним снігом, Західна Африка отримала благословення на теплий вітерець і екваторіальне сонце. Зійшовши з літака в Дакарі, сини та доньки Африки віталися з великим ентузіазмом, брали мене за руки зі сльозами радості на очах.

Я звернулася з промовою до учасників саміту. Відтак було представлено багато трансформуючих ініціатив наших неурядових організацій, які активно реалізовують в Африці. А саме — рух «Се маиль» («Нове село»), проєкт міжнародного швидкісного шосе та Премію миру Санхак. Ба більше, завдяки нашій спонсорській підтримці було запущено Міжнародну асоціацію парламентарів за мир, Міжрелігійну асоціацію заради миру та розвитку і Міжнародну асоціацію традиційних керівників за мир та процвітання.

передавання прапора Федерації сімей за мир у всьому світі.jpg
8 червня 2019 року: передавання прапора Федерації сімей за мир у всьому світі пророку з Південної Африки Самуїлу Радебе

Увечері на пленарному засіданні саміту «Маленькі ангели Кореї» показали особливий привітальний виступ. Зачарована піснями і танцями аудиторія вигукувала й аплодувала протягом виступу, зокрема танку з барабанами, танку з віялами, народного весільного танку і «Арірану». Люди розридалися, коли «Маленькі ангели» виконали Гімн Сенегалу їхньою мовою, а також хіт «Дібі дібі рек» суперзірки Сенегалу Ізмаїла Льо. Усі відчували піднесення, і глибоке відчуття братерства та сестринства пронизало весь зал. Відчуття надії й радості для всіх посилили гучні вигуки і сміх.

Відразу наступного дня я вирушила поромом до острова Ґоре, що на узбережжі Дакара, аби помолитися за звільнення Африки від історичного болю та страждань, яких завдало рабство.