Наука — це сходинка
Час до часу можна почути, як віруючі знецінюють науку, начебто та не має нічого спільного з Богом, тоді як миряни знецінюють релігію, в якій нібито немає практичного сенсу. І ті, й інші відокремлюють Бога від науки, однак усі помиляються. Бог хоче, щоб ми розвинули науку і технології як інструмент, що дозволить нам з любов’ю практикувати володіння творінням. Це велике Боже благословення. Ми маємо любити природу з таким же шімджон, як її любить Бог, і плекати її заради усього людства. Це і є наука й технології, які зосереджені на Бозі.
1972 року ми разом із чоловіком провели першу Міжнародну конференцію за єдність наук (ICUS — International Conference on the Unity of the Sciences). Як і з кожним новим проєктом, ми подолали чимало перешкод і витримали нестерпні муки, щоби привести її на світ. Коли ICUS було вже засновано, багато вчених звинувачували нас, що ми використовуємо їх задля виправдання своєї діяльності. Було чимало випадків, коли розвиток ICUS ішов за таким сценарієм: учений отримував особисте запрошення із текстом: «Професоре, щиро запрошую вас взяти участь у майбутній науковій конференції». У відповідь ми отримували: «Я чув, що засновниками цього форуму є преподобний Мун Сон Мьон із дружиною, а я в опозиції до них».
Однак декілька років по тому той самий учений радо приймав запрошення і представляв свою роботу на конференції. Отже, він зрозумів істинну мотивацію проведення конференції. З роками ми отримали багато захоплених відгуків від учених з усього світу, які спершу виявляли підозру, та згодом почали брати участь у заході, а відтак перейшли на бік відданих прихильників. Адже завдяки ICUS вони розширили мету своєї роботи.
Ми завжди уважно ставилися до вибору тем ICUS. Зокрема, «Моральні орієнтири в науці» — ось тема першої конференції ICUS, що пройшла в Нью-Йорку. Ми з чоловіком хотіли порушити питання про те, що можуть зробити вчені заради людства. У привітальному слові мій чоловік сказав: «Мета і ціль науки — втілити мрії людства. Наукова цивілізація за своєю природою має бути доступною всьому людству».
Друга конференція ICUS відбулася 1973 року в Токіо під гаслом «Сучасна наука й етичні цінності». Завдяки участі п’яти нобелівських лауреатів конференція набула широкого розголосу. Тоді як у першій конференції взяло участь лише 20 вчених зі семи країн, друга конференція зібрала 60 учасників із 18 країн. Усього за рік вона стала глобальним форумом.
Батько Мун звертається з з вітальним словом на ICUS
1981 року 10-та конференція ICUS у Сеулі, яка зібрала 808 учених з понад 100 країн світу, стала глобальним форумом цього напрямку. Під час цього заходу ми запропонували вільний і шляхетний обмін технологіями між країнами, те, чого ніхто навіть не міг собі уявити протягом всієї історії. Адже ми вважаємо: позаяк науку і технології відкриває і дає нам Бог, то вони є надбанням усього людства. Ми наголошуємо, що жодна країна не повинна монополізувати ці спільні активи. Ми з чоловіком спонсорували ICUS саме з метою проголошення вільного обміну знаннями і технологіями.
Особливу увагу ми звертали на важливість обміну знаннями і технологіями з країнами, що розвиваються, — в Африці, Латинській Америці та Азії. Інакше кажучи, ми хотіли, щоби розвинені країни глобалізували передові стандарти науки і техніки, поділившись своїми інструментами та методами з країнами, що розвиваються. Наприклад, коли ми побачили проблему нестачі їжі в деяких регіонах Африки, то пожертвували обладнання німецьким місіонерам, щоби ті змогли відкрити ковбасну фабрику в Замбії. Також навчали передових методів вирощування врожаю і ведення тваринництва. Ми вирощували велику рогату худобу в Південній Америці, висаджували дерева і проводили заходи зі збереження природи зеленою та незайманою.
На Кона — великому острові Гаваїв — ми розвели кавові плантації. Збирання кави — напружена робота, а її вирощування вимагає справжньої майстерності. На початку ми зазнавали суттєвих збитків, бо не обприскували пестицидами, адже вони погано впливають на здоров’я людей. Однак вчасно знайшли спосіб відлякування комах без застосування руйнівної хімії — і зараз виробляємо преміальна каву без пестицидів.
Ми купили німецькі конвеєри для збирання автомобілів та відкрили автомобільні заводи в Китаї і Північній Кореї. Побачивши, як виснажливо працюють фермери, коли вручну садять рис, ми придбали фабрику з виробництва сільськогосподарських машин і надали їм обладнання, якого не вистачало. Дивлячись у небесну височінь, ми заснували «Коріа Таймс Авіейшн» з метою підтримання найсучасніших авіаційних технологій та розвитку космічної техніки. За всіма цими напрямками, природно, були і злети, і падіння, але наші погляди є незмінними. Ми вчимося на ходу й надалі інвестуватимемо.
23 лютого 2018 року: 24-та конференція ICUS, Сеул
Упродовж років форуми ICUS сприяли широкій науковій співпраці та встановленню нових дружніх відносин. 2000 року ми перейшли на новий рівень провидіння, тому призупинили їхню роботу. Однак 2017 року я відновила щорічні міжнародні конференції за єдність наук. Зокрема, 24-та конференція ICUS, що проходила 2018 року, зібрала сотні учасників, відданих новому підходові до наукових досліджень. У вітальній промові на конференції я проголосила: «Ми маємо вирішити багато проблем, які постали перед світом, незалежно від того, релігійні вони чи наукові. Для цього ми насамперед повинні мати правильне уявлення про Бога як про першоджерело Всесвіту, а також про Істинних Батьків. Тільки в цьому разі ми зможемо розв’язати ці питання».
ICUS згуртовує вчених, інженерів і винахідників, щоби гармонізувати технології та інструменти, якими ми користуємося, з екологією світу природи і нашою первісною природою, яку створив Бог. Ці зусилля спрямовані на досягнення справжнього людського щастя та міцного миру.