Skip to main content

Університет, що змінює світ

3 листопада 1989 року стало для мене незабутнім днем. Ми з родиною саме були в дорозі, бо їхали на довгоочікувану церемонію акредитації Університету Сонхва в Чонані, розташованого за годину їзди на південь від Сеула. Під час церемонії мені надійшов дзвінок із Сеула: «Ваша мати зараз у важкому стані. Незабаром вона повернеться до Божого лона».

Щойно церемонія завершилася, я поспішила назад до Сеула, щоб разом із родиною бути біля ліжка матері. Моя мати Хон Сун Е поступово втрачала свідомість. Усі співали святі пісні.

Моя мати неабияк зраділа, що дипломні програми Університету Сонхва отримали державну акредитацію, і до дня акредитації вона була у свідомості. Я обійняла її, і вона ненадовго розплющила очі, подивилася на мене й, не вимовивши ні слова, знову заплющила. Це було наше останнє прощання в цьому житті.

Щоби вшанувати вознесіння моєї матері, прийшов один далекий родич — колишній президент Корейського університету доктор Хонг Іль Шік. Із 1970-х років він хотів створити китайсько-корейський словник, але ніхто в державному секторі і в жодному університеті не надавав необхідної підтримки. Коли ми з чоловіком дізналися про його наміри, то вони нас надихнули — й ми запропонували підтримку. Пізніше, коли відносини між Кореєю і Китаєм розвинулися, Корея визнала цінність його праці. Я зраділа, коли згодом доктор Хонг прийняв моє запрошення очолити Комітет премії миру Санхак.

Коріння Університету Сонхва сягає 1972 року. Ми заснували його, коли відкрили Теологічну семінарію об’єднання в навчальному центрі «Джунган», що в містечку Гурі в провінції Кьонгідо. Понад 20 років по тому, 1994 року, коли Університет Сонхва став міжнародним, він отримав нову назву — Університет Сон Мун. Його девіз — «Сон Мун відтворює небо та землю» — передає віру закладу в те, що завдяки богоцентричній освіті люди здатні змінити світ.

Ми з чоловіком завжди підтримували розвиток навчання як невід’ємного блага. Бували часи, коли ми стикалися з труднощами через помилкове уявлення, що Церква об’єднання прагне поставити під загрозу академічну цілісність школи. Та єдине, до чого ми прагнули — це забезпечити найвищу якість освіти. Ми часто запрошували читати лекції відомих вчених із різних галузей. Інколи ми витрачали десятки тисяч доларів лише за годину експертної підготовки для наших студентів. Батько Мун поважав професорів, хоча йому дуже не подобалося, якщо в процесі навчання вони нехтували розвитком стосунків учитель-студент. Він наголошував, що саме студенти мають оцінювати успішність професора, а не його академічні колеги чи адміністрація школи.

З-поміж усіх корейських університетів саме Університет Сон Мун поступово став закладом, в якому навчаються студенти з найбільшої кількості країн. Нещодавно він отримав найвищі рейтинги в кількох категоріях та був нагороджений кількома науково-дослідними проєктами, які спонсорував уряд. Це традиційно орієнтований вищий навчальний заклад зі значним впливом.

Подібно до того, як добре росте дерево з глибоким корінням, найкраще розвиваються ті університети, які базуються на непохитних принципах і наукових дослідженнях. Університет Сон Мун встановив високі стандарти для своїх викладачів, в їхніх кабінетах до пізньої ночі часто горить світло, адже вони спілкуються з колегами-вченими з різних куточків світу. Непоодинокими є випадки, коли онлайн-конференції тривають до світанку.

Університет Сон Мун.jpg
Університет Сон Мун, місто Асан, Корея

Університет Сон Мун — це відкритий для світу заклад із різноманітними та ретельно розробленими навчальними програмами. Його мета пов’язана не лише з Кореєю, а й зі світом. Наша ціль— прищепити людям глобальний погляд, навчити їх пристосовуватися до потреб бізнесу і суспільства, які постійно розвиваються. Я хотіла би перетворити Університет Сон Мун на найкращий у світі заклад вищої освіти, щоб молоді випускники могли гордо сказати світові: «Я закінчив Університет Сон Мун». Ці молоді люди стануть світовими лідерами.

Кафедра теології, зокрема, роститиме своїх студентів, щоб вони, ставши вчителями, і собі готували лідерів у всьому світі. Вивчення Божого слова не менш важливе, ніж закінчення хорошого університету, пошук гарної роботи та турбота про сім’ю і спільноту. Ми повинні усвідомити, що існує вічний небесний світ. Діаманти сяють за будь-яких обставин. Нове покоління схоже на ті діаманти, які блискуче сяятимуть, де би не були.

Сьогодні наш рух має навчальні заклади в усьому світі: від дитячих садочків до аспірантури. Одним із них є Духовна семінарія об’єднання (UTS — Unification Theological Seminary), яку засновано 1975 року спільно з міжрелігійним факультетом, що охоплює католицьку, протестантську, православну, єврейську й конфуціанську віри і теологію об’єднання. Під керівництвом доктора Девіда Кіма та доктора Кім Янг Ун кампус семінарії в Беррітауні слугував базою для Асоціації нових екуменічних досліджень (New ERA — New Ecumenical Research Association) і дав початок Міжконфесійним конференціям духовенства, Молодіжному семінару світових релігій та Асамблеї світових релігій. Сьогодні вплив UTS поширюється через її кампус, розташований у Середньому Мангеттені.

Усі ці школи прагнуть до того, аби дедалі більше талановитих молодих людей, які знають Божий Шімджон, мали доступ до освіти, яка підтримає їхнє прагнення до побудови мирного світу. Батьки повинні пристрасно і наполегливо працювати, щоби наші благословенні діти виросли чистими і красивими відповідно до Божої волі. Ми щиро прагнемо виховати наших дітей не просто як власних синів і дочок, а як синів і дочок, якими пишатиметься Бог.