Єдність душ парламентарів з усього світу
Відсутність узбережжя в Непалі компенсує наявність височенних гір. Незліченно багато скелелазів та багатих туристів приїжджають у Непал, бо тут є 10 найвищих гірських вершин світу. Кордон Непалу проходить через найвищу з них — гору Еверест. Однак Непал оточують Китай та Індія, і розвиток його переважно аграрної економіки не поспіває за сусідами.
Коли влітку 2016 року я прибула в аеропорт Катманду, помітила, як дві собаки мирно дрімали на підлозі в залі очікування, і ніхто не намагався їх вигнати. Рух машин і мотоциклів неочікувано зупинили, бо десь удалині корова безладно прямувала вздовж дороги. Тільки після того, як тварина зійшла з дороги, рух було відновлено. Це Непал.
Утім великі зміни відбулися в Непалі, відколи туди прийшов наш рух. Наприклад, 2016 року в країні пройшли вражаючі події, які зробили цей рік незабутнім у площині зусиль нашого руху, спрямованих на побудову миру. У липні сотні політичних, економічних, релігійних та освітніх лідерів з усіх країн Азії приїхали в Катманду. Ці поважні чоловіки та жінки зібралися на інавгурацію регіонального відділення Міжнародної асоціації парламентарів за мир (IAPP — Association of Parliamentarians for Peace), яка є проєктом Федерації всесвітнього миру.
Дозвольте мені коротко розповісти про ІАРР. Неможливо побудувати мир у всьому світі тільки завдяки зусиллям людей чи, точніше, завдяки зусиллям невеликої групи осіб. Багато людей — від пересічних громадян до урядових високопосадовців — подолавши соціальну прірву, мають взяти в цьому активну участь. Кожна країна світу — маленька чи велика — має конгрес, парламент або національні збори, що представляють людей цілої країни.
Упродовж років, буваючи в різних країнах світу, я зустрічалася з парламентарями і просила не забувати про важливу місію, яку доручили їм країни та люди. Я переконувала: якщо представники, яких обрали люди, об’єднають зусилля і сфокусуються на розв’язанні конфліктів, мир настане швидко, і це відбудеться природним шляхом. Я вела мову про світовий альянс парламентарів, спрямований на пошук мирних рішень, — і парламентарі погоджувалися зі мною.
Це погляд Небесного Батька, який є тим початком, що об’єднує є парламентарів світу в єдине ціле. Вийшовши за межі націй, рас чи культур та рівняючись на Єдинородну Доньку, парламентарі, працюючи пліч-о-пліч, зможуть вилікувати хвороби, які дошкуляють людству.
Коли я ділилася цим поглядом, то люди, з якими в мене були доволі тісні стосунки, намагалися розповісти мені про політичні міжусобиці. Вони запитували: «Гадаєте, лідери різних партій захочуть згуртуватися і працювати разом?». І стверджували: «Зібрати впливових людей і миротворців разом непросто. Уряди країн обтяжені конфліктами та чварами, спричиненими розбіжностями між сторонами». Однак я була непохитною. Я не мала й тіні сумніву в тому, що нині парламентарі вже готові. Я вірила, що Бог спрямовуватиме кожного з них, аби дослухалися до того, що я кажу.
Міжнародну асоціацію парламентарів за мир було засновано в лютому 2016 року в Національній асамблеї Республіки Корея. Ця подія пройшла під гаслом: «Подолання критичних викликів нашого часу: роль урядів, громадянського суспільства та релігійних організацій». Далі хочу трохи розповісти про перший і низку наступних заходів, що відбулися на всіх континентах.
У липні 2016 року під палючим сонцем Непалу зібралося багато людей, щоби запустити діяльність ІАРР в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Приїхало близько 166 парламентарів і 350 оглядачів із 29 країн. Чимало громадян Непалу також узяли участь у цій події. Високошляхетна Президентка Бідх’я Деві Бхандарі особисто висловила свою глибоку вдячність. Ті, хто казав, що це не спрацює, помилялися. Від своїх початків конференція мала великий успіх. Пізніше велика кількість людей дякували ІАРР, наголошуючи на тому, що ця організація є вкрай необхідною.
Відразу після конференції в Непалі у серпні 2016 року ми заснували Західноафриканське відділення ІАРР. У будівлі парламенту в Буркіна- Фасо понад 600 людей із 24 країн стали активними учасниками обговорення. За декілька тижнів було відкрито Європейське відділення ІАРР у Лондоні, куди з’їхалося 300 учасників зі 40 країн. Як засновниця ІАРР я намагалася надихнути всіх присутніх. Зокрема, під час зібрання в Лондоні я виголосила: «Щоби побудувати вічний мир у світі, політичним лідерам усіх країн необхідно дотримуватися моралі, етичних цінностей і слухати голос свого сумління. Світ зміниться, якщо парламентарі з різних країн об’єднаються і співпрацюватимуть заради миру».
Незабаром у жовтні ми відкрили відділення ІАРР у Центральній і Південній Америці, Коста-Риці і Парагваї. Услід за цими подіями на початку листопада учасники зібралися в Замбії на інавгурацію відділення ІАРР у Південній і Центральній Африці. У Північній Африці осінь уже вступила в свої права, тоді як у інших регіонах материка учасники ІАРР змушені були працювати в спекотних умовах. Проте, сфокусувавшись на ідеології миру, врешті-решт ми змогли досягнути порозуміння і знайти шляхи зцілення нашої історії, наповненої болем.
Фінальні події ІАРР проходили в Японії та Сполучених Штатах. У Японії люди хвилювалися, чи багато представників уряду візьме участь у заході. Однак занепокоєння розвіялося, коли понад 200 японських лідерів і прибічників, включно з 63 діючими членами парламенту прийшли на цю грандіозну подію. Незалежно від політичних поглядів і культурних розбіжностей, без сумніву, вони зібралися заради побудови миру у світі. У зверненні до японських парламентарів та головних лідерів я передала свою тугу за миром і запропонувала шлях його досягнення. І мої слова відгукнулися у їхніх серцях.
Завершальне зібрання ми провели 2016 року у Вашингтоні (округ Колумбія). Важливо було обрати місце проведення конференції ІАРР, яка мала стати кульмінацією всіх попередніх зусиль. Урешті члени Сенату Сполучених Штатів запропонували провести подію в дорадчій кімнаті Кеннеді — одному з найпрестижніших історичних приміщень кімнаті сенату. Спонсори зі Сенату сказали мені: «Є багато кімнат, доступних для проведення церемонії відкриття. Однак з погляду значущості цієї події для нас ми приготуємо дорадчу кімнату Кеннеді».
30 грудня 2016 року: заснування Міжнародної асоціації парламентарів за мир, дорадча кімната Кеннеді, Офісна будівля сенату Рассела, Вашингтон, округ Колумбія
1960 року саме в цій кімнаті Джон Ф. Кеннеді проголосив, що йде в президенти. 2009 року Сенат США проголосував за надання їй імені Кеннеді — на честь трьох братів Кеннеді. У дорадчій кімнаті Кеннеді відбулося чимало різних зібрань, які відіграли важливу роль не тільки в історії Сполучених Штатів, а й усього світу. Тому це було найвідповідніше місце для проголошення Міжародної асоціації парламентарів за мир у Північній Америці.
30 грудня 2016 року, попри зимову мряку на вулиці, в дорадчій кімнаті Кеннеді зібралося 300 американських й іноземних парламентарів із 56 країн. Багато учасників уже зустрічалися під час попередніх подій ІАРР, тож вони радісно обіймалися зі своїми колегами із сусідніх країн. У цій чудовій будівлі панувала атмосфера великої радості та надії, бо представники як великих, так і малих країн висловлювали своє задоволення від участі в глобальній події заради миру. Звернення шановного Гілберта Бангана, представника Голови Парламенту Беніну, не залишило людей байдужими: «У молодості я дізнався про принципи миру Батька та Матері Мунів, і донині я практикую їхню філософію миру».
30 листопада 2016 року: Мати Мун зі сенатором США Орріном Гетчем у Капітолії Сполучених Штатів
Багато людей дякували мені за пропозицію нового підходу до побудови миру. Наш давній друг, американський сенатор-республіканець і тимчасовий заступник Голови Сенату США Оррін Гетч допомагав в організації і безпосередньо взяв участь у події. Після мого звернення до учасників він вийшов до трибуни і висловив вдячність за незмінний рух побудови миру. Сенатор Гетч, який обіймав цю посаду з 1977 до 2019 року, завжди підтримував нашу діяльність. Сенатор Едвард Маркі, який представляв демократичну партію, своєю чергою подякував за наш внесок у збереження навколишнього середовища і пообіцяв свою підтримку.
Захід у Вашингтоні завершив моє світове турне інавгурації ІАРР. Майже рік я мандрувала світом й відвідала шість континентів, щоби провести ці події. Понад 20 000 людей, включно з 2 500 діючими парламентарями зі 190 країн світу взяли участь у інавгураціях і зробили цю ініціативу справді успішною.
Інавгурація ІАРР у кожному регіоні стала історичною подією, адже згуртувала парламентарів з багатьох країн в одному місці. Ці чоловіки і жінки вийшли за межі власних національностей, рас та релігійних переконань, забувши про почуття ворожості до інших держав. Провівши декілька днів разом, вони тепер завжди ставитимуть собі питання: «Що ми можемо зробити для розбудови миру?»