Skip to main content

Шімджон, що зворушує інший шімджон

Одного дня генеральний директор «Маленьких ангелів» — доктор Пак Бо Хі — отримав запрошення. Воно надійшло з Об’єднаного Королівства. На початку 1970-х корейцям було дуже складно виїхати до Великобританії. Однак, хоч як дивно, «Маленьких ангелів» запросили виступити перед британською королівською сім’єю. Досі ніхто з артистів із Далекого Сходу не отримував такого запрошення.

Танцюристи швидко зібрали свої речі. Щоби долетіти до Лондона, потрібно було зробити декілька пересадок із літака на літак. Однак 1971 року в лондонському Палладіумі під час Королівського естрадного спектаклю «Маленькі ангели» виступили для королеви Єлизавети ІІ. Наші прекрасні дівчатка з Республіки Корея були світлим променем серед усіх видатних артистів, які там виступали. Їхні милі, але динамічні і яскраві танці декілька разів зривали бурні овації. Наступного дня подію висвітлили в газетах і на телебаченні. Для британців Корея перестала бути культурним болотом, і постала як країна з яскравою мистецькою традицією.

На сьогодні прекрасні голоси «Маленьких ангелів Кореї» вже прозвучали в більше ніж 80 країнах. Вони побували на всіх п’яти континентах і виступали понад 7000 разів, включно з виступами в Центрі виконавчих мистецтв ім. Дж. Кеннеді 1971 року та перед Генеральною Асамблеєю ООН 1973 року. Їх показували по телевізору близько 800 разів, вони зустрічалися з багатьма президентами і прем’єр-міністрами. «Маленькі ангели» брали участь у заходах, присвячених відзначенню 200-річчя незалежності Америки і 10-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Південною Кореєю. Вони подорожували Японією, Сполученими Штатами, Європою, Азією, Африкою і Південною Америкою. Куди б вони не приїжджали, їх усюди зустрічали з похвалою й аплодисментами. Навесні 1990 року дитячий народний балет виступив у Москві, і йому вдалося розтопити серця комуністичних лідерів. У травні 1998 року виступ ангелів у Пхеньяні, що в Північній Кореї, зробив внесок у примирення між Північною і Південною Кореєю.


Найбільшим стало турне «Маленьких ангелів» до 22 країн-учасниць військової місії ООН у Корейській війні. 2010 року з нагоди 60-ї річниці початку Корейської війни ми послали «Маленьких ангелів» виступити перед ветеранами 22 країн, що надсилали свої війська, гуманітарну або медичну допомогу. Це було найвагоміше їхнє турне. Протягом трьох років в кожній країні вони давали «концерти вдячності» на честь ветеранів. Адже Корея отримала надзвичайну допомогу від цих країн, коли цього найбільше потребувала. Ми проголосили, що настала пора щось повернути взамін. Ті, з ким ми зустрічалися, ще мали яскраві спогади про Корею; вони стверджували, що досі не перестали любити нашу країну.

Дехто з корейців критикував це турне, мовляв, ми — приватний колектив, а не офіційні представники уряду. Однак ми були виразниками душ корейців і Божого Шімджон. У кожній країні ветерани війни гордо виходили на сцену у своїй вицвілий формі, вкритій медалями. Це справді була вражаюча подія.

Ефіопія і Південно-Африканська Республіка — дві африканські країни, які надіслали свої війська. 1980 року комуністи прийшли до влади в Ефіопії. Вони перемістили всіх ветеранів Корейської війни у табір на околиці Аддис-Aбеби. Насправді це місце нагадувало концентраційний табір. Ветерани поділилися своїми болючими спогадами про те, як влада переслідувала їх, як вони змушені були продавати свої медалі, аби хоч якось забезпечити свої сім’ї. Побачивши «Маленьких ангелів», вони не могли стримати сліз, бо розуміли, що бідна, роздерта навпіл корейська нація стала розвиненою країною і готова віддячити їм. Щасливий кінець цієї історії в тому, що концерти «Маленьких ангелів» допомогли привернути увагу уряду до важкого становища ветеранів, і зараз він намагається все швидко надолужити.

Під час виступу у Вашингтоні ветерани Корейської війни ридали, слухаючи, як «Маленькі ангели» співають «Аріран» і «Боже, благослови Америку». У Данії, в місті Копенгаген, принцеса Бенедикта вийшла до 300 ветеранів війни під час виступу.

Під час прибуття в Непал 2016 року «Маленьких ангелів» тепло зустріли місцеві мешканці і студенти. Діти виступили блискуче на концерті з нагоди інавгурації Міжнародної асоціації парламентарів за мир. Концерти, що проходили в президентському палаці й інших залах, не залишили непальців байдужими. Місцеві ЗМІ також високо оцінили виступ дитячого колективу: «“Маленькі ангели” є тими, хто відповідає на Божий заклик; вони — ангели-охоронці, що поширюють мир в усьому світі».

церемонія відкриття Міжнародного культурного центру Хьоджон.jpg
11 серпня 2019 року: церемонія відкриття Міжнародного культурного центру Хьоджон, Чонвон, Південна Корея

Одна дитина може й не надто вплинути, однак якщо група дітей, зібравшись разом, заспіває з чистою душею, вони здатні розтопити закам’янілі серця та розвіяти війну й конфлікти. Нерідко люди вважають, що світ рухає політика, однак це не так. Саме культура і мистецтво змінюють світ. Прихильність, а не розум, є тою, що не залишає людей байдужими. Ідеологія і політичні режими змінюються тоді, коли душі людей стають сприйнятливими.

Пів століття тому «Маленькі ангели» поставили собі за мету показати світові корейську культуру. Вони були передвісниками корейської хвилі, включно з кей-попом, яка зараз шириться світом. Куди б ви не поїхали, в усьому світі вітають і аплодують корейській культурі. Початком цього феномена був концерт «Маленьких ангелів» у Геттісберзі 1965 року. Виступи безневинних дітей надалі захоплюють аудиторію, і нагадуючи скептикам істину: ми можемо об’єднатися.