Присвятіть свою молодість захопливим цілям
Кожне нове покоління переживає душевний біль. Нерідко молоді люди порівнюють себе з іншими і заздрять їхньому статусові. Іноді в них виникає бажання просто здатися. Замість того щоб зазирнути всередину себе, вони починають звинувачувати в усьому людей і світ, в якому живуть. Однак що складнішим є наше становище, то дужче ми маємо триматися за свою первісну мрію.
У молодості ми найбільше стикаємося з безліччю спокус, нескінченним занепокоєнням і безмежними бажаннями. Єдине, що дозволяє справитися з цими викликами, — це тверда воля, що передбачає наявність чітко визначеної мети. Молодість — це найкраща пора присвятити себе захопливим цілям, що здатні пришвидшити биття юних сердець. Позаяк наша молодість швидкоплинна, дуже важливо не відкладати нічого на потім. Ніхто не хоче жалкувати за минулим. Отже, ми повинні поставити гарні цілі і визначити, з ким співпрацювати, щоб їх досягнути. Якщо ми не будемо енергійними і не намагатимемось прокласти власний шлях, то зрештою потонемо у відчаї і заздрості.
Часто молоді люди скаржаться на дорослих, бо ті змушують їх працювати ще більше й не відзначають уже докладених зусиль. Декотрі стають песимістами, бо відчувають, що неможливо досягнути успіху, що б вони не робили, і в цьому звинувачують суспільство. Однак їм потрібно бути чесними із собою й оцінити зусилля, які вони дійсно доклали. Скарги і недовіра далеко нас не заведуть. Молодь повинна йти доброчесним шляхом жертовності, служіння та любові. «Молодість» Семюеля Уллмана — один із моїх улюблених віршів. Мені подобається уривок: «Молодість — це не період життя; це стан душі». Із цілеспрямованою душею, незалежно від віку, ви може жити життям, сповненим юнацької пристрасті.
У серпні 1987 року Мун Хьо Джин, наш старший син, був президентом світової Асоціації студентів з дослідження Принципу (W-CARP — College Association for the Research of the Principle). Із часу заснування в 1966 році CARP — студентська організація, яка пропагує загальнолюдські принципи та виховує лідерів. За тих часів університетські містечка потопали в ідеологічній плутанині. Тому Хьо Джин скликав четверту світову асамблею CARP у Західному Берліні, що в Німеччині, поміж тисяч прокомуністичних агітаторів, які проводили демонстрації вздовж Берлінської стіни. Агітатори знали, що CARP виступає проти комунізму і що 3000 молодих людей зібралися на щорічний з’їзд організації, який проходив у місті. Вони виходили на протест групами, створюючи заворушення біля місця проведення конгресу.
В останній день асамблеї Хьо Джин виступив перед учасниками і закликав їх: «Пройдімо зараз до Берлінської стіни!». Після двогодинного маршу, попри погрози та перепони, вони прибули до стіни і зіткнулися з великою групою прихильників комунізму. Там наші члени церкви заявили, що цю територію зарезервовано для їхнього мітингу, та відтіснили контрдемонстрантів. Після енергійного мітингу Хьо Джин вийшов на сцену і говорив із великим запалом. А відтак під час групової молитви біля Берлінської стіни заплакав. На завершення всі заспівали корейську пісню «Наші заповітні надії на єдність». Я відчуваю, що молитва та спів наших членів церкви разом із Хьо Джином того дня посіяли зерна змін. Адже за два роки після тієї події Берлінська стіна впала.
Молодеча пристрасть виходить за межі і руйнує стіни. Молоді, яка палає справжньою пристрастю, під силу кинути виклик собі та навколишньому світові. Однак сьогодні чимало молодих людей, схоже, втрачає цей дух. Успішні культури навчають молодь зміцнювати й очищати розум і тіло найрізноманітнішими способами: від медитації до бойових мистецтв. Ми не повинні допустити, щоб ці традиції самовдосконалення стали пережитками минулого. Нам слід відродити їх завдяки створенню шкіл, в яких юнаки та дівчата зміцнюватимуть розум і тіло, а згодом зможуть віднайти своє справжнє призначення.