Skip to main content

Квіти надії розквітають у Небесній Латинській Америці

Ми з чоловіком часто розмовляли про Латинську Америку. «Це місце, яке ми ніколи не забудемо», — казав він. «Саме Латинській Америці ми присвятили значну частину наших золотих років», — відповідала я. Мені зараз боляче, бо розумію, що багато ще належить зробити. Порівнюючи з іншими частинами світу, найревніших зусиль ми з чоловіком доклали в Латинській Америці. Ми присвячували себе й виконували умови під палючим сонцем; ми вкривалися пилом зголови до ніг, орючи поля надії. Навіть зараз, заплющивши очі, я яскраво бачу сцени провидіння, що розгорталися в Латинській Америці. Ця земля просякнута нашими з чоловіком сльозами і потом. Сьогодні, попри те, що іноді цей регіон здається пустелею відчаю, ми знову ростимо там квіти надії.

2005 року ми з Батьком Муном прибули до Сан-Паулу з метою заснування бразильського відділення Федерації всесвітнього миру. У цьому місті часто проходили засідання регіональної Ради миру. Я обрала Сан-Паулу для проведення там у серпні 2018 року саміту Латинської Америки та мітингу надії. Ці події запалили дух національного відновлення у всій Латинській Америці. Опираючись на цей дух, Домініканська Республіка, що в Карибському басейні, прийняла мітинг надії, який пройшов 14-15 грудня 2019 року.

Урочисте відкриття саміту Латинської Америки та Карибського басейну відбулося в готелі «Hodelpa Gran Almirante» та державній будівлі уряду в провінції Сантьяго Домініканської Республіки. У події взяли участь понад 500 осіб із 43 країн, включно з Бразилією, Мексикою, Аргентиною, Колумбією та Гватемалою. Були присутні, зокрема, Його Високоповажність Президент Гватемали Джиммі Моралес та пʼятеро колишніх глав держав із Тринідаду і Тобаго, Нікарагуа, Еквадору, Болівії та Гаїті. Від Домініканської Республіки Президент Даніло Медіна призначив своїм офіційним представником губернаторку Сантьяго Анну-Марію Домінгес. Серед інших гостей — 10 діючих і колишніх спікерів парламентів, 30 парламентарів та десятки лідерів міжконфесійних і громадських організацій, бізнесу та медіа.

Колишня перша леді Нікарагуа Марія Флорес віддала шану нашим ідеалам у своєму вступному слові, а відтак моя посланниця і дочка, віцепрезидентка Міжнародної федерації жінок за мир у всьому світі, докторка Мун Сон Джин звернулася до присутніх, зачитавши мою промову. «Зрештою, справжній тривалий мир зможемо досягнути, лише коли пізнаємо і зрозуміємо Бога, нашого Небесного Батька, — сказала вона. — Тільки поєднавшись із Божою волею і провидінням, ми знайдемо незмінні рішення».

Потім докторка Мун вручила нагороди представникам з 15 країн і отримала сертифікат на моє імʼя, згідно з яким мене визнано Матірʼю миру та удостоєно звання почесної громадянки Домініканської Республіки.

Саміт завершився відкриттям відділення Міжнародної ради на вищому рівні за мир у Латинській Америці. Президент Міжнародної федерації всесвітнього миру доктор Томас Волш сказав, що рада служитиме форумом, на якому глави держав та урядів — як теперішні, так і колишні — зможуть обʼєднати свій унікальний досвід у подоланні найсерйозніших проблем на шляху до побудови миру сьогодні. Четверо колишніх президентів — Ентоні Кармона (Тринідад і Тобаго), Розалія Артеага (Еквадор), Хоселерме Приверт (Гаїті) та Хайме Пас Самора (Болівія) — виступили з промовами і висловили свою рішучу підтримку. Колишній член Палати представників США, співголова Міжнародної асоціації парламентарів за мир (IAPP) Ден Бертон офіційно запропонував цю ініціативу, і всі присутні діючі та колишні глави держав погодилися поставити свої підписи.

Після саміту учасники приєдналися до дванадцятитисячної аудиторії Фестивалю миру і сімʼї на стадіоні «Гран-Арена-дель-Сібао». Родзинкою цієї прекрасної події стала церемонія Благословення 6000 пар. Президент Моралес відкрив церемонію, а мої дочка і зять, Мун Сон Джин і Пак Ін Суп, її провели. Муніципальна поліція Домініканської Республіки була співорганізатором цього Фестивалю миру і сімʼї, а сімʼї та друзі 4000 міських та 600 національних поліцейських прийшли, щоб відстояти ідеал «єдиної родини людства на чолі з нашим Небесним Батьком». Ін Суп і Сон Джин вручили нагороди 10 представникам цих мужніх громадян.

Мітинг надії в Домініканській Республіці пройшов успішно завдяки відданості лідерів та членів церкви усієї Латинської Америки, які не зупинилися, попри складні умови. Вони принесли квітку надії, яка розквітне в Небесній Латинській Америці. Я впевнена, що в майбутньому ця квітка ще довго примножуватиме благословення.