Skip to main content

Любити свою сім’ю означає віддати своє життя

«Я тебе люблю» — це перші найсолодші слова. Адже саме зі слів любові починається все життя. Однак люди не завжди промовляють їх відповідально, часто кажучи абсолютно байдуже. Бог наділив і тварин здатністю розмножуватися завдяки любові. Тварини шукають партнера для виведення потомства. Однак вони відрізняються від нас, людей, бо їхня любов інстинктивна, і вони не є відповідальними за моральні рішення, повʼязані з любовʼю. Люди, на відміну від тварин, зобовʼязані любити відповідально. Бо істинна любов — це коли ми любимо і беремо на себе відповідальність, керуючись моральними принципами.

Істинно люблячи, чоловік і дружина вірять у святість любові та виконують кожен свій обовʼязок. Бог створює гніздо щастя саме завдяки їхній любові. Істинна любов робить нас істинними чоловіками та дружинами, які, народивши дітей, розвиваються і стають істинними батьками. Приказка «Коли в домі злагода, то все буде добре» — це, безперечно, аксіома; це завжди було незаперечною істиною в минулому, є сьогодні і неодмінно буде в майбутньому. Істинна любов — найважливіший чинник у створенні щасливої родини. Ми з чоловіком благословляємо на шлюб пари всіх рас, націй і релігій та навчаємо цінностей істинної сімʼї заради створення сімей істинної любові.

Тільки з істинною любовʼю в серці ви, не задумуючись, зможете віддати життя за свою сімʼю. Жертвувати власним життям заради своєї сімʼї — це героїзм і трагедія водночас. Пригадую дуже сумну подію, яка трапилась у Белізі, що в Центральній Америці, на початку 2019 року. Такаюкі і Юнко Янай — японська пара, яка 1988 року брала участь у церемонії Благословення 6500 пар — були місіонерами в Белізі з 1996 року. Одного разу вночі озброєний грабіжник увірвався до будинку, де жила їхня сімʼя. Він вистрілив у пана Яная, але тієї ж миті їхній третій син, девʼятнадцятирічний Масакі, кинувся назустріч кулі й віддав своє життя, рятуючи батька.

Коли я довідалася про цей випадок, я заплющила очі і якийсь час не могла вимовити жодного слова. Звісно, жодна сімʼя не живе абсолютно спокійним життям, але це справді жахливо, коли в родині трапляється така страшна трагедія.

Я також знаю, що таке біль втрати члена сімʼї — коли прощалася з дитиною, залишаючись у цьому світі. Четверо моїх дітей уже пішли з життя. Чи не кожен батько і мати готові віддати власні життя, аби врятувати свою дитину, як вчинив Масакі стосовно свого батька. Любов між батьками і дітьми найбільше відображає Божу любов. Любов у сімʼї є взірцем любові, яку Бог так прагне бачити в усіх сферах життя.

Є чимало трагічних історій на кшталт тієї, що трапилася в сімʼї Янай, — коли біда раптово приходить ззовні, але є також історії, коли сімʼї самі накликають на себе нещастя. Розбрат між чоловіком і дружиною є однією з головних причин, чому наш світ не може бути мирним. Сьогодні на землі живе 7,7 мільярдів людей, але насправді мир залежить від двох людей — одного чоловіка та однієї жінки, тобто чоловіка і дружини. Між людьми виникають найрізноманітніші стосунки, вони стикаються з безліччю усіляких проблем, але коріння в усіх цих негараздів одне — неправильні відносини між чоловіком і жінкою. Мир настане, коли дві людини, зокрема чоловік і жінка, почнуть абсолютно довіряти і любити один одного. Варто лише чоловікам і жінкам виконати кожному свій обовʼязок — довіряти і любити один одного — і світ стане тим щасливим місцем, яким ми всі його прагнемо бачити.

Я завжди наголошую, що щастя кожної людини залежить від її здатності досягати миру в шлюбі і сімʼї. Коли істинні батьки, істинне подружжя та істинні діти утворюють гармонійну сімʼю, природно, вони стають щасливими. Гармонії досягають тоді, коли батьки, діти й онуки обʼєднуються у своєму шімджон. Незалежно від труднощів, шімджон любові батьків до своїх синів і дочок та бабусь і дідусів до своїх онуків ніколи не повинен змінюватися. Онуки також мають поважати і любити своїх бабусь і дідусів. Найбільше щастя зароджується в сімʼї, в якій три покоління живуть разом у любові.

Істинні шанобливі діти — це ті, хто жертвує заради своїх батьків так само, як їхні батьки жертвували заради них. Перш ніж прагнути стати вірним патріотом, кожна людина спершу повинна бути шанобливою дитиною своїх батьків, а також братом чи сестрою, які жертвують заради своїх братів і сестер. Істинна дитяча шанобливість проявляється тоді, коли чоловік чи жінка одружуються. Істинними синами і доньками є ті, хто представляє дітей своїм батькам, і в такий спосіб вони самі стають істинними батьками.

Сімʼя є найважливішою установою у світі. Небесний Батько створив сімʼю як середовище найбільшого щастя і добра. Саме завдяки тому, що існують ваші батько і мати, зароджується добро. Саме завдяки існуванню ваших братів і сестер виникає щастя. Усі без винятку люди сумують за Батьківщиною. Навіть якщо ми живемо на чужині, наша душа все одно болить за Батьківщину. Ми тужимо за рідною країною, бо там наша батьківщина; ми сумуємо за рідним містом, бо там наша сімʼя.