Skip to main content

ЗМІ, що висвітлюють загальнолюдські цінності

1975 став роком, коли у світі настали темні часи. У квітні Сполучені Штати покинули В’єтнам, залишивши країну в лапах комуністів. Люди були шоковані й налякані різаниною, яку комуністи влаштували у В’єтнамі та сусідній Камбоджі. Комуністи піднімали голову по всьому світу.

Я народилася в Північній Кореї і з власного досвіду знаю жорстокість комунізму та злидні війни. Тож я добре розуміла, що поразка у В’єтнамі призведе до кривавих погромів і поширить цю безжалісну ідеологію на сусідні країни.

Рух об’єднання розвивався в 70-х роках в Японії, однак комунізм теж набирав там силу. Корейська діаспора в Японії розділилася на окремі — просеульску і пропхеньянську — групи, які часто ворогували між собою. Ми з чоловіком вирішили, що найефективнішим шляхом впливу на Японію як на вільне суспільство з метою захисту від комунізму буде створення газети.

У демократичних країнах ЗМІ переважно займають якусь одну сторону замість того, щоб демонструвати збалансованість. Аби охопити більшу долю ринку, редактори підтримують сили, які переслідують неполіткоректних або релігійні меншини. Ми з чоловіком уявляли собі інші ЗМІ, конструктивні, які є прикладом справедливості і загальнолюдських цінностей. Саме з такими поглядами в січні 1975 року в Токіо ми заснували газету «Секай Ніппо».

Наші японські члени церкви покладали великі сподівання на цю газету. Однак згодом вони зрозуміли, що керівництво газетою схоже на нічне сходження на гору з важким тягарем. Організації лівого толку протистояли нам усіма можливими способами, тоді як «Секай Ніппо» отримала підтримку законослухняних громадян і антикомуністичних організацій. Вона стала газетою, яку полюбили японці. Сила істини захистила Японію від комунізму. «Секай Ніппо» й досі безстрашно повідомляє об’єктивну істину.


На початку 1981 року ми з чоловіком занепокоїлись, коли почули, що газету «Вашингтон Стар», консервативний голос у Вашингтоні, закрили. У місті було дві добре відомі газети: «Вашингтон Пост» і «Вашингтон Стар». Остання, що виходила понад 130 років, зіткнулася з фінансовими труднощами. Якийсь час у місті, яке має найбільший вплив на політику в Сполучених Штатах, виходила тільки одна газета — «Вашингтон Пост», редакційна позиція якої була лівого спрямування.

Вашингтон потребував газети, яка би захищала віру, свободу і сімейні цінності. На ту пору не знайшлося американських консерваторів, які були готові заповнити цю прогалину. Коли ми з чоловіком вирішили взяти на себе таку відповідальність, люди, намагаючись бути обачними і мудрими, постійно повторювали нам, що видавати нову газету в столиці Сполучених Штатів буде непросто. Ми ніколи не відступали від намічених цілей тільки тому, що це було складно, а отже, так само вчинили й тоді.


164 - 17 мая 1982 года издательство Вашингтон таймс.jpg
17 травня 1982 року: «Вашингтон Таймс», Вашингтон, округ Колумбія


Після титанічних зусиль, що їх ми доклали, шукаючи будівлю, друкарські верстати, компетентних, досвідчених працівників, 17 травня 1982 року було видано перший примірник «Вашингтон Таймс». Наші опоненти казали, що ця газета стане рупором пропаганди Церкви об’єднання, однак це було не більше, ніж упередження.

Сьогодні складно видавати газету й отримувати від цього прибуток. «Вашингтон Таймс» була збитковою від своїх початків. Однак її закриття позбавило би столицю США консервативної газети. Це означає, що зникла би газета, яка відстоювала віру і сім’ю. Люди дивилися на кошторис і міркували: «Як довго проіснує ця газета?». А втім, що більше вони сумнівалися, то сильнішою ставала наша з чоловіком віра і дужчала посвята працівників «Вашингтон Таймс».

Разом із ними ми рішуче стали на захист демократії, сімейних цінностей, моралі та ролі жінок. У підсумку, популярність газети почала зростати. Рік за роком справи йшли дедалі краще. Нині, у часи інтернету, вона є однією з найвпливовіших газет Сполучених Штатів.

Під час банкету з нагоди 15-річчя заснування газети ми отримали привітання від відомих світових лідерів. Колишній президент США Рональд Рейган розповідав людям, що ми відіграли головну роль у поразці комунізму. Зокрема, він сказав: «Як і я, ви приїхали у Вашингтон на початку найважливішого десятиріччя цього століття. Разом ми закачали рукава і почали працювати. І, до речі, ми перемогли в холодній війні».

Прем’єр-міністерка Об’єднаного Королівства Маргарет Тетчер також висловила вдячність. Вона надіслала привітання: «У складні часи навіть ще більше, ніж зазвичай, консервативний голос має бути добре чутно в ЗМІ. Доки «Вашингтон Таймс» живе і працює, консервативні погляди не буде придушено».

«Вашингтон Таймс» — це впливова газета, яка, однак, не є спрямованою тільки на еліту. Вона представляє всі верстви суспільства та надихає громадян жити порядним і здоровим життям. «Вашингтон Таймс» було засновано як голос істини для людей усього світу.